Powered by RND
PodcastsScienceNauka To Lubię
Listen to Nauka To Lubię in the App
Listen to Nauka To Lubię in the App
(7,438)(250,057)
Save favourites
Alarm
Sleep timer

Nauka To Lubię

Podcast Nauka To Lubię
Tomasz Rożek
Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem ...

Available Episodes

5 of 80
  • Polska zaczyna ofensywę w kosmosie
    --------  
    21:25
  • PASIFIC program stypendialny PAN - Podcast dr Tomasza Rożka
    PASIFIC to program stypendialny Polskiej Akademii Nauk, dzięki któremu 50 naukowców dowolnej narodowości ma szansę na rozwój. W ramach programu przyznawane są finansowania na staże podoktorskie, podczas których zapewnione są odpowiednie warunki do realizacji projektów badawczych. Stypendystom zapewniana jest również oferta szkoleniowa i mentoring.  Więcej o samym programie dowiecie się z podcastu, w którym dr Tomasz Rożek mógł poznać więcej szczegółów od gości zaangażowanych w tworzenie programu, oraz biorących w nim udział.  Projekt współfinansowany ze środków przeznaczonych na program finansowania badań naukowych i innowacji UE „Horyzont 2020” na podstawie umowy Nr 847639 o dofinansowanie działań „Marie Skłodowska-Curie” oraz ze środków Ministerstwa […]
    --------  
    29:57
  • Przyszłość budynków miejskich – Inteligentne wieżowce z technologią AI
    W najnowszym odcinku naszego podcastu przenosimy Was do fascynującego świata nowoczesnych technologii, które już dziś zmieniają oblicze miejskich przestrzeni. Razem z Siemens Polska odwiedzamy biurowiec P180 – miejsce, w którym zaawansowane systemy AI zarządzają zużyciem energii, klimatem i oświetleniem w sposób zintegrowany i inteligentny. Dzięki innowacjom takim jak odzyskiwanie energii z hamujących wind czy adaptacyjne sterowanie klimatem, P180 wyznacza kierunek dla przyszłości miejskich budynków. Dowiecie się, jak technologia może wspierać zrównoważony rozwój i dlaczego nowoczesne wieżowce zaczynają działać jak „żywe organizmy.” 🎧 Odsłuchajcie nasz najnowszy odcinek, by poznać szczegóły tej wyjątkowej współpracy oraz techniczne smaczki z wnętrza P180!
    --------  
    23:06
  • Higiena dźwięku - jak zadbać o słuch?
    Jest cały czas w tle i ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. O hałasie, który nieustannie atakuje nasze uszy rozmawiam z prof. dr hab. Anną Preis z Katedry Akustyki, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
    --------  
    29:27
  • Technologie NIE czynią nas wolnymi
    Czy Sztuczna Inteligencja przyniesie upragnioną przez wolność od pracy i będziemy mogli skupić się na swoim własnym rozwoju, tworzeniu, sztuce i relacjach. Posłuchaj co mówi o tym m.in. Raymond Kurzweil, futurolog.
    --------  
    7:39

More Science podcasts

About Nauka To Lubię

Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem robić doktorat i wyjechałem na prawie 4 lata do największego centrum naukowego w Europie. Chcieliśmy powiększyć rodzinę i urodziły się bliźniaki. W końcu wróciliśmy z emigracji, żebym mógł zostać naukowcem, a zostałem dziennikarzem. Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuję lub współpracowałem z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN; Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Byłem autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. Wspóltworzyłem programy radiowe: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki. Piszę nie tylko dla periodyków. Moja pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011, Demart) została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011. W 2012 roku napisałem „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (WAB). W 2014 roku ukazała się moja książka „Kosmos” (WAB). W 2015 roku ukazał się „Człowiek” (WAB). To dwie części pop-naukowej trylogii. W trzeciej części opiszę mikrokosmos. Prowadzę pop-naukowego vbloga Nauka. To lubię i facebookowy fanpage Nauka.To lubię. A od teraz także podcast. Jestem obecny w dyskusjach na Twiterze oraz Instagramie. Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków Zuzi i Janka, oraz mężem Ani. Mieszkamy na Śląsku.
Podcast website

Listen to Nauka To Lubię, Why? with Emma Kennedy and many other podcasts from around the world with the radio.net app

Get the free radio.net app

  • Stations and podcasts to bookmark
  • Stream via Wi-Fi or Bluetooth
  • Supports Carplay & Android Auto
  • Many other app features
Social
v7.6.0 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 2/7/2025 - 5:02:09 PM