Veco gadu ar atjautīgiem stāstiem un dziesmām pavadām kopā ar "Atštaukām"
Veco gadu ar atjautīgiem stāstiem un maskoto ļaužu dziesmām kopā ar raidījuma Laika Ritu Raksti vadītāju Ivetu Medeni pavada Liepājas aktrišu folkloras kopas "Atštaukas" dziedātājas Vija Āboliņa, Marita Lūriņa Štelmakere, Dace Liepa un kopas vadītāja Ināra Kalnarāja.
Pūti, pūti, Ziemelīti, Ziemassvētku vakarā,
Pūt ārā ienaidiņu no maliņu maliņām.
Latviešu tradicionālās kultūras raidījumā Laika ritu raksti par Ziemassvētku tradīcijām iztaujājam tradīciju zinātāju, grāmatas "Latviešu gadskārtu ieražas" sastādītāju Edīti Olupi.
--------
24:30
"Skaņumājas" aizraujošie projekti. Stāsta un muzicē saimnieki
"Nav svarīgi, cik tu labi spēlē, bet gan kādas sajūtas tev tas sniedz." Šāds sauklis rakstīts biedrības "Skaņumāja" mājas lapā. Kāpēc izvēlēts šāds moto, kā "Skaņumāja" daudzina latviešu tradicionālo kultūru ne tikai Latvijā, bet ārpus tās, par aizraujošiem projektiem "Skaņumājai" sadarbībā ar Igauņu tradicionālās kultūras biedrību "Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts", stāsta un muzicē "Skaņumājas" saimnieki Sandra Lipska, Alma un Ilmārs Pumpuri.
--------
24:35
Pirmatskaņojums. Galda dziesmas dzied "Hāgenskalna muzikanti" un "Palāta Nr.7"
Tradicionālās kultūras raidījumā Laika Ritu Raksti pirmatskaņojums. Tautā mīļas galda dziesmas dzied Rīgas kapela "Hāgenskalna muzikanti" un igauņu valodā tās pašas dziesmas dzied grupa no Pērnavas "Palāta Nr.7".
--------
24:30
Vējš folklorā. Iztaujājam "Vēju grāmatas" autori Edīti Olupi
Aurēdama, Vēja māt, remdējies vakarā!
Gana biji piekususe, meža galus locīdama,
Meža galus locīdama, jūras viļņus bangodama.
Par vēju tautas dziesmās, mīklās, teikās, ticējumos, buramvārdos un sakāmvārdos tradicionālās kultūras raidījuma Laika Ritu Raksti iztaujājam "Vēju grāmatas" autori Edīti Olupi.
Raidījumā katra mēneša otrajā (trešajā) sestdienā skan latviešu tradicionālās dziedāšanas kopu ieraksti par gadskārtas svētkiem, kas tapuši Latvijas Radio ierakstu studijā, bet pēdējā mēneša svētdienā tiek daudzināts gadskārtu kalendārs, rosinot svinēt latviešu tradicionālos svētkus katram savās mājās, saprotot to jēgu – Meteni kā saimnieciskā gada sākumu, Lielo dienu kā diennakts vienādības, Jāņus un Ziemassvētkus kā saulgriežu mistēriju, Rudenājus – lielo talku, tirgošanās un precību laiku, Dievaines kā mūsu senču atceri un godināšanu.
Raidījumā piedalās arī folkloras pētnieki ar unikāliem pētījumiem tradicionālās kultūras jomā – par virstoņu dziedājumiem, par vissarežģītāko dziedāšanas veidu – burdondziedāšanu, par pavasara gavilēšanu, rotāšanu, bērnu smīdināmajām un ucināmajām dziesmām, latviešu rakstu zīmēm, krāsām, dabas parādībām un daudzām citām mistērijām tautas dziesmās.